Ogłoszenia parafialne

                                Uroczystość św. Jana Kantego

                                          20 X 2019 r

Dziś przeżywamy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.

Z kalendarza liturgicznego:

22 X - święto-  św. Jana Pawła II, papieża

Dziękuję osobom, które ze mną pielgrzymowały na nocne czuwanie do Częstochowy. Było nas 30 osób z parafii a z całego dekanatu około 400 osób.

Dziękuje  też tym osobom, które się z nami łączyły duchowo poprzez media.

W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

W kiosku przykościelnym są do zabrania kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Przypominam, że wypominki roczne są czytane przed Mszą św. o godz. 7.30 i 10.00 – natomiast w każdy pierwszy piątek miesiąca jest odprawiana Msza św. za wypominanych.

Dzisiejsza składka gospodarcza przeznaczona na fundusz odnowy ołtarza. Natomiast ofiara z ubiegłej niedzieli na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosła 870 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Na wskutek przymrozków skończył się piękny czas kwiatowy, dlatego pragnę serdecznie podziękować osobom, które przez cały sezon opiekowały się naszymi rabatkami przy kościele a były to : Anna Cielebon, Stanisława Hajost, Ewa Pszczelińska i Teresa Wójcik z mężem Marianem.

Dziękuję  również Aleksandrowi Augustyniak  z Szymonem Żak za prace porządkowe przy kościele. Bóg zapłać wszystkim!

Dziękuje osobom sprzątającym wczoraj kościół za pracę i ofiarę na fundusz kwiatowy. W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę osoby z rodzin: Danuty Kukuły, Agnieszki Jarosz, Lidii Wójcik, Doroty Przysieckiej, Krystyny Przysieckiej, Marty Momot, Moniki Latochy.

                     Błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień

                             Ks. Janusz Sołtys - proboszcz