Ogłoszenia parafialne

             V Niedziela Wielkanocna

                       19 V 2019 r.

Dziś V niedziela wielkanocna.Zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe - w tygodniu po wieczornej Mszy św. a

w niedziele o 17:30.

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl.VI i VII.

W środę po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele, udamy się do kapliczki przy ZSCKU, przy której odprawiamy nabożeństwo majowe. Jest to kapliczka MB Częstochowskiej, odnowiona, przywrócona na swe dawne miejsce i poświęcona przez JE abpa Mieczysława Mokrzyckiego. Nabożeństwo to będzie o godz. 19:00. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Chcemy również w ten sposób uczestniczyć w ekspiacji za zniewagę Obrazu MB Częstochowskiej, jak to ma miejsce w wielu parafiach, gdzie wierni wynagradzają tę zniewagę poprzez modlitwę przeproszenia. Uczyńmy to właśnie przez nabożeństwo przy tej kapliczce poświęconej czci MB Częstochowskiej.

24 V - pt - wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.

Składka gospodarcza na remont ołtarza wyniosła 2850 zł. Bóg zapłać za ofiary!

Ofiarę na remont ołtarza złożyli:

200 zł – pewna rodzina

100 zł - Michalina Paśnik.

       Bóg zapłać!

 Z radością informuję, że mamy nową szatę graficzną naszej strony parafialnej. Na tej stronie jest też ikonka do strony naszego cmentarza. Mamy zrobioną inwentaryzację cmentarza. Wszystkie groby są opisane i sfotografowane. Zachęcam do obejrzenia tej strony. Mogą tam się zdarzyć pewne nieścisłości w datach czy nawet w położeniu, stąd proszę zgłaszać wszelkie błędy.

 Okazuje się też, że większa część grobów jest nieopłacona. Przy opisie grobu w takich sytuacjach pojawia się informacja, aby skontaktować się z parafią. Wszyscy chcą, żeby cmentarz był piękny, ale dlaczego mniejszość ma to finansować. Przecież płacimy za wywożenie śmieci i utrzymanie czystości. Kolejny problem to otwieranie bramy. Przyjeżdża ekipa i prosi o klucz, kiedy grabarz pyta się czy wszystkie formalności są załatwione mówią – rodzina miała załatwić, właśnie miała… Wjeżdżające samochody już niszczą nowy chodnik o czym świadczą duże plamy po oleju i to przed kaplicą.

Czy chcecie, aby brama cmentarza  była otwarta i każdy robił co chce? Ja mogę tak uczynić, ale przecież nie po to dawaliście tyle pieniędzy żeby zrobić ogrodzenie, chodniki i parking, żeby teraz tak lekkomyślnie postępować.

Bardzo proszę by rodzina, która zamierza robić nowy nagrobek, zgłosiła to do kancelarii, by otrzymać potwierdzenie złożenia ofiary. Na tej podstawie cmentarz będzie udostępniony. Jeśli p. Janusz  nie zobaczy potwierdzenia nie otworzy bramy cmentarza.

Dziękuję wczorajszym nowożeńcom Justynie Kucia i Grzegorzowi Kukuła za ofiarę 200 zł na fundusz kwiatowy. Dziękuję naszym paniom za posadzenie kwiatów przy kościele a były to:

Anna Cielebon, Teresa Wójcik, Ewa Pszczelińska, Stanisława Hajost i Jolanta Tylutka. Również dziękuję osobom sprzątającym  wczoraj kościół za pracę i ofiarę na fundusz kwiatowy.

W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę osoby z rodzin:

Eweliny Jędrochy, Magdaleny Bobik, Marii Żołny, Wioletty Sroka, Bogumiły Kasperek, Małgorzaty Spisak, Bogumiły Szafran.

 

               Błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień

                             Ks. Janusz Sołtys - proboszcz